Srpen 2010

Upírky s kabelkou ve tvaru rakve. Jaké jsou ve skutečnosti gothic dívky?

31. srpna 2010 v 12:40 | 14laura |  Gothic styl

Upírky s kabelkou ve tvaru rakve. Jaké jsou ve skutečnosti gothic dívky?


V podivném černém oblečení, s upírským make-upem a kabelkou ve tvaru rakve. To je pro většinu lidí obrázek gothic dívek. Jaké jsou ale tyto dívky pod vrstvami líčidel a proč se takto stylizují?

Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010). Prohlédni fotky
Vydala jsem se to zjistit na Gothic Treffen party v pražském klubu GOX. Se zvědavostí vcházím do potemnělých sklepních prostor bývalého klubu Bunkr. Mezi lidmi panuje o příznivcích této subkultury, tzv. goths, několik předsudků: že jsou zlí a nemají rádi lidi, uctívají satana, libují si ve smutku, depresi a sebepoškozování. Je něco z toho pravda?
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
Dopředu jsem si domluvila setkání se slečnou, která si říká Lady Mousellyca a věnuje se modelingu v gothic stylu. Má na sobě černo-červenou kostkovanou minisukni, síťované punčocháče, zelenou košili a přes ni korzet. To všechno doplněné make-upem a účesem ve stylu pin-up girls 50. let.
Usmívá se na celé kolo a vítá se s ostatními přáteli. "Není pravda, že bychom všichni neustále chodili v černé. Každý má svůj vlastí styl. Gothic je hlavně o tom být odlišný od stáda, vymezit se proti mainstreamu. Mně se líbí i pin-up styl a burleska, tak to kombinuji. Jsou tady i lidé v zářivých neonových barvách, tzv. cybergoths. Existuje velmi mnoho variací gothiky, my totiž ceníme individualismus a jsme tolerantní," prozradila mi jednadvacetiletá dívka.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX - Lady Mousellyca s kamarádem

Gothic styl

Goth subkultura vznikla ve Velké Británii a USA na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let jako odnož punku.
Škatulka goth je těžko definovatelná, pro některé je to hudba kytarová, pro jiné elektronická.
Společným jmenovatelem je temná atmosféra a dekadentní texty zabývající se smrtí, osamělostí a romantickými tématy, v neposlední řadě i sexem.
Gotici jsou v podstatě novodobí romantici, kteří si libují v temných barvách, lebkách, hřbitovech a upírech, stejně jako v horrorových filmech, básních a knihách.
"Dostala jsem se k tomu ve čtrnácti, chodila jsem do fantasy kroužku a potkala jsem tam jednoho gothika. Styl se mi zalíbil a od té doby se pohybuji v komunitě. Moji rodiče jsou tolerantní a došlo jim, že není důležité, že vypadám jako "bubák", ale že se chovám slušně," popisuje reakci rodičů na změnu image.
"Dřív byl docela problém sehnat nějaké gothické oblečení. Když už jsem na něco narazila, bylo to hrozně drahé. Tak jsem si šaty sama navrhovala a šila, to už dneska nedělám. Je tu více obchodů a dá se nakupovat i po sekáčích. Takhle oblečená ale nechodím každý den, dnes už jenom na focení nebo na party," dodává budoucí studentka knihovnictví na vysoké škole.

V práci se báli, že budu děsit lidi

Party se pomalu rozjíždí a přicházejí další "gothici" v originálních modelech. Někteří mají výrazné kontaktní čočky, jiní bílý make-up a tmavě nalíčené oči, korzety a diadémy ve vlasech, další číro jako punkáči. A někteří mají prostě jenom černé tričko a kalhoty, nebo jenom džíny. Hudbu pouští Djs na dvou scénách, je to mix různých stylů, které milovníci temnoty poslouchají.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
Potkávám mladou dívku s černým čírem a jsem zvědavá, jak dlouho je mezi gothiky. "Asi od patnácti let, měla jsem to trochu složitější, protože jsem z takového zapadákova. Našla jsem si gothiku na internetu a ihned mě oslovila, v mém okolí ale nikdo takový nebyl. Rodiče to přijali dobře, dokonce mě stříhají a barví vlasy. Byl s tím ale trochu problém ve škole - mysleli si nejdřív, že jsem začala brát drogy nebo se přidala k sektě," směje se drobná devatenáctiletá dívenka.
"Víte, je to způsob života, způsob uvažování o věcech. Ráda třeba trávím čas na hřbitovech. Není na tom nic špatného, je tam krásný klid a dobře se mi tam přemýšlí," dodává slečna s přezdívkou Vici.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
Zároveň přiznává, že měla trochu problém se sháněním zaměstnání. "V práci nenosím takto výrazný make-up a účes, ale stejně si mnoho zaměstnavatelů myslelo, že bych jim dělala ostudu a děsila lidi. Nakonec jsem sehnala místo v zahradnictví," řekne a jde si na toaletu trochu vylepšit oční linky.

gothic není emo

Existuje mnoho odnoží gothického stylu - deathrock, steampunk, viktoriánský styl, středověký styl, upírský styl, cybergoth, cabaret goth nebo gothabilly atd.
Subkultura se poslední dobou vymezuje vůči stylu emo oblíbenému u mladých, který je od goths odlišný v mnoha věcech, hudbou počínaje.
Většina vyznavačů stylu "gothic" se mi snaží objasnit, že se stylem zvaným emo, oblíbeném u současných teenagerů, nemají nic společného.

Neřežeme se a nebereme vážně

"Kdysi to někdo v televizi popletl do sebe, a od té doby to máme na talíři. Že jsme přecitlivělí, uplakaní a hlavně, že se řežeme. To ale není pravda, nikdo z mých kamarádů se neřeže žiletkou. A taky se nebereme tak hrozně vážně, umíme si ze sebe udělat srandu. Emo jsou zmatení teenageři, kteří z toho snad vyrostou. Když se rozhlédnete tady, uvidíte spoustu lidí nad 20 a 25 let, nejenom mládež," prozrazuje mi další z gothiků.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOXGothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
Má pravdu, většina je tu starších. U baru ale sedí skupinka náctiletých s velmi mohutným make-upem a v nákladných róbách. Vypadají, že se každou chvíli rozpláčou. Pokusím se je oslovit, ale zaleknout se toho, že jsem novinářka a nechtějí se vyjadřovat. Bohužel se tedy nedozvím, jestli se jedná o tzv. plačky, které se zabývají především tím, jak mizerný je jejich život, nebo co si myslí o žiletkách.
Stejný názor na emo a sebepoškozování má i jednadvacetiletá Dominika: "Sebepoškozovat se může kdokoliv. Může to být klidně blondýnka v kostýmku, protože je to nemoc a ne styl. Vadí mi, že to lidé spojují s gothikou a často se mě i ptají, jestli se neřežu," vysvětluje mi slečna se svářečskými brýlemi na čele.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
V zahraničí pravděpodobně k podobným omylům nedochází tak často, protože je tam komunita emo i gothiků podstatně větší než u nás. V České republice chodí na srazy a koncerty přibližně 200 lidí, na akce jako Zombie Walk až 700 lidí (zombíků). To už jsou ale i příznivci béčkových horrorů, nejenom gothici.

Nevadí satanisté ani odlišná sexualita

Zajímá mě také satanismus, se kterým bývá subkultura také spojovaná. Vidím okolo sebe několik lidí s pentagramem na krku nebo na tričku, podle toho je však nechci soudit, proto se ptám jednoho z organizátorů.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
"Já žádného satanistu mezi gothiky snad ani neznám. Ale i kdyby tu by, tak by nám to nevadilo. Podle mě osobně je to jenom takové blbnutí, ze kterého ti lidé vyrostou. Gothici jsou ale velice tolerantní vůči ostatním lidem, nevadí nám odlišná sexualita ani náboženství, řídíme se pouze pravidlem neubližovat svým chováním ostatním. Nikdy jsem třeba nezažil, že by se na srazu nebo koncertu někdo popral," prozrazuje mi muž přezdívkou Ezechiel.
Podle něj vzniká většina odporu vůči gothikům především kvůli předsudkům, jakmile ale poznají konkrétní lidi, tak nevraživost opadne. Poznají, že pod bizardními kostýmy se skrývají milí mladí lidé, často tak trochu introverti s potřebou vymezit se vůči většinové společnosti. To ostatně není u mladých lidí nic nového.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)
Party se rozjíždí naplno, mnoho přítomných tancuje a jeden účastník vypadá, že už trochu přebral. "Většinou se lidé ani moc neopíjejí," omlouvá se Ezechiel a posílá ho k baru pro kolu. Ani bych se tomu nedivila, když si všimnu, na jakých podpatcích nebo platformách některé dívky balancují.
"A drogy se tu neberou vůbec," dodává Ezechiel. Já pak už nechávám gothiky bavit se bez přítomnosti kamery a fotoaparátu. Musím přiznat, že šlo o velice zajímavý večer. Gothici mě v mnohém překvapili. Byl to veselý večírek s mnoha sympatickými lidmi, kteří nejsou o tolik odlišní od svých vrstevníků na diskotékách.
Gothic Treffen party v pražském klubu GOX (14.8.2010)

Sebevražda ? Ulehčete to policii ! :D

31. srpna 2010 v 11:06 | 14laura |  Videa

Celkem sranda:D

Don Henrie-obrázky

30. srpna 2010 v 11:15 | 14laura |  Gothic obrázky
The Don vampire (Donald Wayne Henrie)l_bcdc71b068e95091b8ec42a70baad4b5.jpg Angie, Kara, and Don Henrie image by angie_van
donhenrie-1.gif don henrie image by villegirl12
Melodies_of_Love_by_rainbowglitterf.jpg Melodies of love image by xxcutsxandxkissessxx
don3.jpg Don Henrie image by x_trigger_happy_zombie_x

Tak co si o něm myslíte?
Nevím jak vám ale mě se líbí:D Vypadá jak skutečný upír ne jak Edward s Twilight sagy.

Video-vampire make-up

30. srpna 2010 v 10:05 | 14laura |  Vampire

Upíří test

26. srpna 2010 v 12:24 | 14laura |  Testy
Chcete se dozvědět, jestli jste upíři? Zde si můžete udělat test.Mě vyšlo tohle:):
     
 V testu jste dosáhl(la) 62 bodů.
Vaše hodnocení:
K této skupině patří tvrdé jádro lidí milujících upíry a upíři, od jejichž proměny uplynula jen zatím jen krátká doba. Pravděpodobně milujete chuť krve, jste noční tvor a máte vyhraněný názor ohledně výroby osikových kolíků. Takže pokud máte opravdu takto vysoké skóre a myslíte si, že jste ještě člověk, měl byste si to raději ověřit.


Co vyšlo vám?

Anketa-jaká je váš oblibený živel?

26. srpna 2010 v 11:51 | 14laura |  O blogu
Jaký je váš oblíbený živel?

Já osobně mám nejraději oheň. A co vy?


(↓anketa)

Způsoby sebevraždy

26. srpna 2010 v 11:43 | 14laura |  Vraždy, sebevraždy a smrt
Sebavražda bilanční
Nastává tehdy, když člověk nechce zůstat dál na světě a má naplánovanou svou smrt. Plánuje ji velmi pečlivě a většinou v naprostém soukromí. Této sebevraždě bez odborné pomoci prakticky nelze zabránit. Dotyčný touží po pomyslném ráji a po klidu a nehodlá své rozhodnutí měnit.

Sebevražda impulzivní
Vznikne velmi náhle. Momentální psychický stav, šok z psychického úrazu dokáže překrýt i pud sebezáchovy. Když se sebevražda zdrží, tak je dost velká pravděpodobnost že se obnoví potřeba žít nebo alespoň starch. V těchto případech sebevrazi často vyhledávaí pomoc, vysílají vlastně signály o pomoc do okolí.

Sebevražda předstíraná
Je velmi oblíbený zdroj citového vydírání, při kterém je obětí samozřejmě okolí. Sebevrah se zajistí tak, aby měl jistotu že ho někdo najde. Potom svému vybranému objektu náhodně ukáže zápěstí s tím jak to bolí, ale že by to bolet nemuselo kdyby se k němu zachoval lépe atd. Bere to prostě jako trest pro tu osobu.

Citáty- přátelství

26. srpna 2010 v 11:31 | 14laura |  Citáty
Člověk umírá tolikrát, kolikrát ztratí přítele. - Bacon
*Není žádné přátelství, když jeden nechce slyšet pravdu a druhý je připraven lhát. - Cicero
*Přátelé jsou jako andělé, kteří tě zdvihnou, když naše křídla zapomenou létat.
*Je krásné být bohatý, je krásné být silný, ale nejkrásnější je být milován spoustou přátel. - Euripidés.
*Nepotřebuji přítele, který kývá na všechno, co řeknu - můj stín kývá přesněji. - Plútarchos
*Přítel - polovina duše. - Horatius
*Co je přítel? Jedna duše ve dvou tělech. - Aristotelés
*Přátelé jsou lidé, kteří si mohou půjčovat mé knihy a stavět na ně mokré sklenice. - Robinson
*Přátelství je jako zlatá nit, která když se přetrhne, jde sice ještě spojit, ale uzel už navždy zůstane.
*Kdo nemá jediného přítele, toho život nestojí za to, aby byl žit. - Démokritos

Citáty- dobro a zlo

26. srpna 2010 v 11:23 | 14laura |  Citáty
*Dobro často projde beze stopy, zlo za sebou táhne následky. - Knut Hamsun
*Člověk je dobrý, to jen lidé jsou špatní. - Erich Kästner
*Dobrý je ten, kdo za to nic nechce. - Ján Johanides
*Když pro tebe udělá někdo něco dobrého, znamená to, aby ses měl na pozoru, že ti co nevidět provede nějakou špatnost. - Francois de la Rochevoucauld
*Dobrý je ten, kdo zapomíná na své dobré skutky a připomíná si svá provinění, zlý je naopak ten, kdo má na paměti především své dobré skutky a na zlé si nepamatuje.
*I dobro na špatném místě je k ničemu.
*Kořenem všeho zla je nedostatek poznání. - Konfucius
*Nic není samo o sobě ani dobré ani špatné. Záleží na tom, co si o tom myslíme. - William Shakespeare
*Lidé si uvědomují dobro pomaleji než zlo. - Titus Livius
*Ďábla můžeš v devíti kostelech světit, anděl z něho nebude.
*Buď dobrý - a budeš sám. - Mark Twain

Gothic citát

26. srpna 2010 v 11:16 | 14laura |  Citáty
Goth je schopnost najít umění tam, kde se zdá, že chybí; najít světlo v temnotě a přijmout celou jeho podstatu... - Jennifer Mason

Jsem zpět (možná)

25. srpna 2010 v 14:15 | 14laura |  O blogu
Konečně jsem doma:D Ležet pořád v posteli mě nebavilo pořád jsem se nudila. Sice ještě nejsem zdravá ale alespoň jsem doma:D. Věčinu dní co jsem byla v nemocnici jsem prospala a nebo jsem si četla knihu goth. Děkuji Gisselle Tussan za pozdrav:D Je to od tebe mílé:) Zatím co jsem byla v nemocnici mího koně kterého jsem dostala tento měsíc na starost převzala Luna, no alespň někdo zodpovědný:D Ach jak moc bych si přála zase sednout na koně.(, ale to si budu muset ještě počkat. Nevím co mám dělat i když jsem doma tak se hrozně nudím:( hrůza. Neznáte nějaký dobrý film na který bych se mohla na internetu podívat? Nebo povídku nebo něco jiného?
Už ani nevím co psát, nechce se mi přemýšlet. Nejspíš sem přidám nějaké nové články a taky si přečtu co napsala Luna za článek:D Takže zatím papa:D A snad už do nemocnice nepůjdu.

Zpráva o 14lauře

22. srpna 2010 v 14:27 | Luna |  O blogu
Ahoj jsem Luna a mám nějaký ty zprávy o 14lauře.
Píšu z jejiho notebooku v nemocnici. A asi jste si domysleli že je 14laura pořád v nemocnici.
Před chvíli usnula:D. Zítra a nebo ještě dnes má jít nejspíš na operaci kvůli ruce. Sice nevím proč ale snad to není vážné. Strašně se nudí a hrozně nadává, stýská se ji po stájí a po koních a taky je naštvaná kvůli zbitku prázdnin. Možná ji pustí zítra nebo v útery domu, není sice zdravá ale dali by ji do péče rodičům, ale to se ještě neví. Kámoš ji předevčírem donesl knížku goth od Ravena Digitalisa. Kdo to ještě nečet tak mu to doporučuji dozví se tam hodně o gothic stylu a dozví se vlastně pravdu. 14laura svím článkem měla v některých bodech pravdu, nesouhlasím stím však úplně. Na vědomí musím vzít fakt že gothic styl se postupem času mění a že už to ani tak hudební subkultura není. Navíc gothic je rozdělen na různé typy např:

1) BABYDOLLS (panenky)
2) CASUALGOTHS (obyčejní gotici)
3) GOTHIC LOLITAS

Atd.

No odbočila jsem od tématu:D 14laura mě asi zabije.
No jediné co vám můžu ještě říct je že 14laura teď vypadá jak vápno:D Vím neměla bych si dělat srandu ale nemůžu si pomoct.
Budu muset končit 14laura se právě probudila a chce se mnou mluvit.

Jo málem bych zapoměla všechny vás pozdravuje.
A pokuď by jste chtěli 14lauře něco vyřídit tak napište a já ji to vyřídím:D
                                                                                                                 Tak papa. Luna

Jedu zase do nemocnice!!!!!

19. srpna 2010 v 19:09 | 14laura |  Já a můj život
Je mi líto že to oznamuji ale už v některých článkách jsem psala že mi je blbě a mám visoké horečky, dnes jsem byla u lekařky a tá zjístila že mám infekci a proto nejspíš pojedu do nemocnice. Zatím jsem doma ale zítra nejspíš už budu nastupovat. Notebook si beru sebou a tak se chci omluvit jestli budu psát blbosti a jestli nebudu moc odpovídat.I když je to nemožný dnes ráno jsem měla vysokou opravdu vysokou teplotu( 39,7) asi už teď píšu kraviny, a kdyby to už i blouzním, zdálo se mi že z complu vychází pes a chce mě sežrat. Asi bych do te nemocnice měla jet:D Omluvám se všem a prosím mé SB aby si mě nemazali ( pokuď vůbec ještě nějaké mám)
A teď s čeho je ta infekce? Asi z mího před týdnem zahojeního zranení. A co se mi stalo? Spadla jse, s koně přímo na velký kámen který byl ostrý (au moje ruka) Doma jsem si to videzinfikovala aale asi už bylo pozdě, no a to je ono. A jak na to reagovali kámošky? Ty se mohli zbláznit( jejich slova prej mě už na koně nikdy nepustí) a rodiče? tak taťka o tom neví není tu, máma je v nemocnici neví to, jediný kdo to ví je babička ach jo:D
No nic já končím a možná ale opravdu možná sem ještě něco dnes dám.
Zbohem a doufám že se ještě uvidíme:D 14laura

Gothic oblečení 2

18. srpna 2010 v 19:20 | 14laura |  Gothic oblečení
Tyhle jsou svatební :)
Další šaty...
A tyhle mini se mi líbí ze všech nejvíc :) Nejsou sice jako na ples (spíš bych řekla do divadla), ale jsou jednoduše nádherné :)) I když je fakt, že moc gohtické právě nejsou...

After Forever

18. srpna 2010 v 19:00 | 14laura |  Gothic hudba

                                 After Forever


Skupina After Forever byla založena roku 1995 pod názvem "Apocalypse". Její hudba však byla zaměřena na death metal a kapela hrála většinou covery na skladby od "Iron Maiden". Vše se změnilo až roku 1997, kdy se k After Forever připojila zpěvačka Floor Jansen. Styl hudby se posunul blíže k symphonic metalu s cílem nechat vyniknout skvělý hlas zpěvačky. V této době kapelu tvořil kytarista Mark Jansen, druhý kytarista a zpěvák Sander Gommans, baskytarista Luuk van Gerven, klávesista Jack Driessen a bubeník Joep Beckers. V roce 1999 začala skupina skládat vlastní skladby a podařilo se jí vydat dvě demo nahrávky - "Ephemeral" a "Wings Of Illusion". Ty přinesly kapele úspěch v podobě podepsání smlouvy s nahrávací společností "Transmission Records". Debutové album s názvem "Prison of Desire" spatřilo světlo světa v dubnu roku 2000 a v Evropě sklidilo obrovský úspěch. Jako host si ve skladbě "Beyond Me" zazpívala Sharon den Adel z "Within Temptation" a na tvorbě celého alba se také podílel speciální sbor. V roce 2000 vyšel také jediný singl z tohoto CD - "Follow In the Cry". Avšak ještě na konci téhož roku došlo ke změnám v sestavě After Forever. Klávesistu Jacka Driessena vystřídal Lando van Gils a bubeníka Joepa Beckerse nahradil Andre Borgman. V květnu roku 2001 bylo vydáno druhé album pod názvem "Decipher". Z tohoto alba vzešly roku 2002 dva singly, nejprve "Emphasis / Who Wants To Live Forever" a poté "Monolith Of Doubt". Zpěvačka Floor Jansen byla také pozvána, aby si zazpívala ve známém projektu Arjena Anthonyho Lucasse - v kapele "Ayreon". V roce 2002 poté došlo k dalším změnám v obsazení skupiny. Kytarista Mark Jansen kvůli rozdílným názorům na styl hudby opustil After Forever a založil formaci "Epica", kde stále ještě aktivně působí. V After Forever ho nahradil nový člen Bas Maas. V roce 2003 vydala kapela EP a DVD "Exordium" a také singl "My Choice/The Evil That Men Do". Skladba "The Evil That Men Do" je právě jeden z coverů na "Iron Maiden". Následující rok byl ve znamení již třetího alba skupiny, které bylo vydáno v březnu 2004 pod názvem "Invisible Circles" a dosáhlo velkého úspěchu v podobě 26. místa v nizozemském žebříčku TOP 100. Na této desce se do stylu hudby začíná dostávat progressive metal. Z tohoto alba vzešel pouze jediný singl a to v květnu 2004 s názvem "Digital Deceit". Došlo také k dalším změnám v sestavě formace, klávesista Lando van Gils se rozhodl kapelu opustit a ještě v témže roce ho nahradil Joost van den Broek. Na začátku září 2005 vydala skupina již své čtvrté album, pojmenované "Remagine". Následovali ho také dva singly, ještě v roce 2005 "Being Everyone" a v roce 2006 "Two Sides / Boundaries Are Open". Dne 3. března 2006 opustila kapela nahrávací společnost "Transmission Records" a ta k jejich nepříliš velké libosti vydala kompilaci dvou CD s názvem "Mea Culpa". V říjnu 2006 poté podepsala skupina After Forever smlouvu s "Nuclear Blast Records" a pod tímto labelem nahráli na konci roku 2006 své již v pořadí páté album. Pojmenováno bylo prostě "After Forever" a vyšlo v dubnu roku 2007. Jako hosté byli k tvorbě tohoto CD přizváni kytarista z kapely "Annihilator" Jeff Waters a metalová královna Doro Pesch. Videa z nahrávání si mohl dokonce každý stáhnout na jejich oficiálních stránkách. Byly vydány i dva singly z tohoto alba - nejprve singl "Energize Me", který vyšel dříve i než samotné album a v září 2007 byl vydán singl "Equally Destructive". V lednu 2008 poté skupina oznámila, že si minimálně na rok bere přestávku a Floor Jansen v interwiev s rádium "Ragnarök" oznámila, že se kapele sejde na počátku roku 2009, aby jednala o své budoucnosti. Dne 5. Února 2009 poté kapela After Forever oznámila, že úplně končí se svojí kariérou =(


                                             ODKAZY

Oficiální stránky: www.afterforever.com
Oficiální stránky na MySpace: www.myspace.com/afterforever
Oficiální stránky na Facebooku: www.facebook.com/afterforever
Oficiální stránky labelu: www.nuclearblast.de
Oficiální stránky na Bebo: www.bebo.com/AfterForever

Sirenia

18. srpna 2010 v 18:57 | 14laura |  Gothic hudba

                                       Sirenia       

                                                             Historie            

       Skupina Sirenia vznikla roku 2001 v Norsku (město Stavanger). Založil ji Morten Veland, bývalý člen skupiny Tristania, který skupinu opustil kvůli neshodám a také se mu nelíbil styl, kterým se Tristania vydala. Nejprve chtěl jenom vytvořit debut, aby se odpoutal od stylu Tristanie. Angažoval hudebníky a hned roku 2002 nahrál první album - At Sixes And Sevens. Album mělo velice pozitivní ohlasy a to také proto, že Morten Veland byl plný nápadů, které v tvorbě hojně využil. Mortenův sen o nové skupině se tedy splnil a on se hned pustil do komponování nového alba, které vyšlo roku 2004 pod názvem An Elixir For Existence a i toto album mělo úspěch. Hned poté vyšlo i první EP - Sirenian Shores, které obsahuje pouze jednu novou skladbu se stejným názvem jako titul a poté jen už různé remixy, covery a akustické verze. Skupina Sirenia poté přešla pod nahrávací studio Nuclear Blast Records, což jí přineslo další nové fanoušky a roku 2007 vydala již své v pořadí třetí album - Nine Destinies and a Downfall. Neuvěřitelně rozmanité, chytré a originlní album, jak říká sama skupina =) Všichni fanoušci však z něho až zase tolik nadšení nebyli, vadily jim třeba popové prvky, které se ve skladbách objevují, a také zpívání na playback i při koncertech. Zajímavostí u skupiny Sirenia je také fakt, že u každého studiového alba byla jiná zpěvačka. I nyní tomu nebude jinak, protože zpěvačka z posledního alba (Nine Destinies and a Downfall) Monika Pedersen se kvůli neshodám v hudbě rozho
dla skupinu opustit. A nyní je již vybrána nová - Pilar Giménez García (přezdívkou Ailyn), se kterou skupina 23. ledna 2009 vydá své nejnovější album - The 13th Floor.

                                                               ODKAZY


Oficiální stránky: www.mortenveland.com/sirenia
Oficiální stránky na MySpace: www.myspace.com/sirenia
Oficiální stránky na Facebooku: www.facebook.com/sirenia
Oficiální stránky labelu: www.nuclearblast.d
Česká wikipedie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Sirenia_(hudební_skupina)

Gothic styl- co si o něm myslím já

18. srpna 2010 v 17:36 | 14laura |  Gothic styl
No myslím že o gothic stylu se moc nedá napsat.
Myslím si že gothic styl není ani tak o hudbě ani o stylu oblekání, jistě patří to k tomu stejně jak make-up a jiné věci. Gothic styl je spíš o tom co je v nás, co citíme, co jsme a jak se chováme.
Každý gothic je něco vyjmečného. Lidé nás odsuzují. Proč? Proč by nás měli odsuzovat jsme normální lidé jako všichni jen máme rádi tajemno a bereme smrt s klidem, tím chci říct že se ji nebojíme, myslíme si že je to noví začátek. Lidé si myslí že jsme satanisti ale to není pravda!!! Nejsme všichni satanisté a nikoho nechceme vraždit!!!! Prostě jsme normální lidé kteří jsou jiní než ostatní lidé. A nechápu lidi kteří si myslí že jsme stejní jako emo!! Mi nejsme emo!! Jsme úplně jiní. Gothici mají rádi černou, myslím( tedy u mě to tak alespoň je) že černá o nás hodně vypovídá.Vypovídá o naších pocitech o nás samotných. Někteří lidé si myslí že se můžou stát snadno gothikem ale to není pravda! Goth člověk se tak už narodí jen o tom neví:D
A další věc i my gothici se umíme usívat a smát, a taky na sebe dokážeme vzít občas normální oblečení. Gothic styl není ani sebepoškozování nebo sebevraždy!!! Možná věčina gothiců tím trpí ale není to o tom. Vižíváme se v depresích? Možná. Ano máme rádi třeba takoví hřbitovi, alespoň já jo. Trpíme třeba depresemi ale né stále jsme normální jen možná trochu jiní!!!  Nevím proč vzniklo tolik pověr, tak zlích a hnusných na náš účet. Goth lidi nemají žadná pravidla jsou svobodní což se nám líbí.
Gothic styl je prostě gothic styl a vždy jim zůstane. Nedá se pořádně popsat.
Každí praví člověk který si říká gothic je gothic jen pokuď to cítí celím srdcem nemusí to umět vysvětlit ale musí to cítit srdcem.

By 14laura
Kopírujte se zdrojem.

No je to takoví přehazení ale z horečkou a bolestí hlavy se blbě píše tak doufám že je to dobrý:D

Příběh-Gothic love story

18. srpna 2010 v 13:35 | 14laura |  Příběhy
Takoví krátky příběh. Zase to není ode mě, nemám na to čas ani chuť takže mího příběhu se dočkáte nejspíš až v sobotu pokuď se mi ovšem nespraví nálada.:)


Seděla ve škole a skoro usínala. Měla opět jeden ze svých čím dál tím častějších dnů, kdy toho moc nenaspala. Poslední dobou si totiž oblíbila noční procházky po hřbitově. Něco ji tam lákalo. Byla jiná než ostatní, většina lidí o ní říkala, že je divná, ale ona na ně kašlala, měla svůj svět. Moc toho nenamluvila, měla ráda tajemno, milovala černou barvu, bývala melancholická a pesimistická. Díky tomu moc kamarádů neměla. Měla pocit, že ji nikdo nemá rád, a proto se cítila lépe mezi mrtvými, nežli živými. Ve škole nic nevnímala, stále přemýšlela o své poslední návštěvě hřbitova. Bylo tam totiž něco jiného, nevěděla co, byl to jen takový zvláštní pocit. Už se nemohla dočkat, až se tam znovu podívá, musela zjistit, co se tam změnilo. Byla temná noc a měsíc zářil v úplňku. Jako obvykle se vydala na hřbitov. Vždy, když tam chodila se patřičně oblékla - černou sukni, černý korzet, namalovala si rty rtěnkou barvy krve, oči orámovala černými linkami a rozpustila si nádherné rovné havraní vlasy, které jí sahaly až do pasu. Byla krásná. V noci se z ní stávala temná gothická víla. Měla pravdu, něco bylo jiného než obvykle. Měla pocit, jakoby ji někdo sledoval. Pocítila strach, ale vůbec jí to nevadilo. Ohlédla se a uviděla stín, který náhle zmizel za náhrobním kamenem. Šla se tam podívat, ale nikde nikdo. Najednou cítila, že za ní někdo stojí. Otočila se a první, čeho si všimla, byly oči, démonické ohnivé oči. Byl to muž v dlouhém černém kabátě s havraními vlasy po ramena. Neskutečně rychle jí tlouklo srdce. To co nyní cítila se jí ještě nikdy nestalo. Učaroval jí jeho démonický pohled. Nevěděla, co se s ní děje, ale bylo to krásné… Zamilovala se…, nemohla udržet pláč a v ten okamžik ji začal vášnivě líbat… Nepromluvili na sebe ani slovo. Vzal ji do náruče a položil ji na nejbližší hrob…Svítil na ně krvavý měsíc a oni se milovali… Byla v sedmém nebi… Za svítání na ni poprvé promluvil. Krásným temným hlasem jí sdělil, že ji tu už delší dobu sleduje a že se do ní zamiloval….

Příběh-Hřbitov

18. srpna 2010 v 13:30 | 14laura |  Příběhy
Tentokrát to není můj vymyšlenej příběh ale je to zkopirovaní. Nemám teď moc času na psaní:D


Hřbitov byl krásně osvícen. Svíce vrhaly kouzelný a zároveň tajemný stín na náhrobní kameny. Měsíc vše halil do ponurého stříbrného světla. Zdálo se, že je všude klid. Že všichni zesnulí jsou smířeni se svým osudem. Kdesi v dálce byly slyšet lidské hlasy. Když jsem zavřela oči, vnímala jsem podivný klid, své srdce, kroky mého přítele a pach taveného vosku. Bylo to zvláštní. I hroby, které ještě nedávno působily velmi nepříjemně, dnes jako by se vzdávaly něčemu silnějšímu, daleko mocnějšímu. Jako by skládali hold něčemu většímu. Zkrátka - bylo zde něco divného. Akorát jsem ještě netušila co. Narozdíl ode mne, přítel po mém boku byl v naprostém klidu. Pomalu, ale jistě, jsme procházeli hřbitov, krok za krokem. S jistou úctou jsme se rozhlíželi kolem sebe. Proč jsme vůbec tady? Tvrdí, že nic necítí. Že vnímá jen tu krásu a klid. Ale že nikdy necítil přítomnost a pocity lidí, kteří tu leží. Všude jsou hroby a kříže. Jeden vedle druhého. Stavitel chtěl nejspíše ušetřit místo, proto jsou hroby tak blízko sebe. Procházíme se a kolem nás leží stovky lidí. Někteří tu už dávno nejsou. A ti, co tu jsou, zatím nedělají problémy. Mé pocity jsou protichůdné. Ticho a mír značí, že je vše v pořádku. Jenže právě ten ohromný klid je velmi zvláštní. Na hřbitově s tolika hroby je téměř nemožné, aby byl takový klid. Jdeme dál. Chytám jej za ruku. Cítím, že se blížíme k něčemu, co na mě působí velmi silně. Na chvíli se mi v hlavě mihla myšlenka, že se všechno vrací do normálu. Takovéhle pocity jsou na hřbitově běžné. Během několika vteřin si uvědomuji, že tohle není běžné. Opravdu ne. Obklopuje mě chlad. Cítím přítomnost čehosi podivného. Začíná mi to být nepříjemné. Můj partner jde stále dál. Necítí nic špatného - spíše naopak. Konstatuje, že tahle část hřbitova se mu zdá nejlepší. Vysloví dokonce přání, že by zde chtěl jednou ležet. Jsme v místech, kde hroby pomalu zarůstají větvemi jehličnanů a ztrácí se v zákoutí hřbitova. Nebýt těch špatných pocitů, které teď už zcela ovládají moji mysl, nejspíše bych řekla, že se ve vzduchu vznáší osamění a zapomnění. Zpomaluji. Už nejsem schopna vnímat nic jiného než ty negativní pocity kolem. Jsou všude. Ve vzduchu, který vdechuji do plic, v trávě, po které jdu, ve stromech, které lemují cestu. Přicházíme k osamělému hrobu, stojícímu v úplném rohu celého hřbitova. Je to k nevydržení. Koncentrace všeho špatného je tak vysoká, že se sousředím na jedinou věc - jít pryč. Nechápu, jak může být přítel tak klidný. Otáčí se na mě s úsměvem a se slovy, že se zde cítí nejlépe. Že závidí zde ležícímu jeho klid a místo, kde leží. Když uviděl moji bledost, vyvedl mě ven na ulici. Nepříjemný pocit přetrvával ještě několik dní. Ale nemám sílu se tam vrátit a zjistit, co jej způspbilo. Nicméně se mi do podvědomí neustále vkrádá otázka: Kdo je vlastně můj přítel?