Rozhovor s Manou

20. září 2010 v 16:58 | 14laura |  Osobnosti
Mimochodem tenhle článek je starší ale protože tento blog je noví tak to sem dám protože to tu chci:D

Rozhovor s Manou

Původně byl tento rozhovor přichystán pro přednášku a promítání o Malice Mizer v Praze, ale jelikož je už po přednášce, tak ho zveřejním tu (^^) Veškeré informace jsou přeloženy z anglických Gothic & Lolita Bible, takže jsou pravdivé a z věrohodných zdrojů.


Jaká je vaše představa prince a princezny?

Barva, kterou si nejvíce spojuji s princeznou, je bílá. Vnímám ji jako čistotu a nevinnost, která nebyla nikdy poskvrněna. Princ, kterého si představuji však není na bílém koni, nýbrž na onyxově černém, oděn od hlavy až k patě do černého oblečení. Ano, princ, který se vynoří z temnoty a svou temnotou poskvrní nevinnou princeznu. Ale samozřejmě tohle jsou jen mé představy!

Jaká je vaše oblíbená květina?
Mé nejoblíbenější květiny jsou gardénie. Když jdu a nějakou uvidím, mé kroky se zastaví. Miluji jejich vůni, mají velmi aromatickou vůni. A samozřejmě obdivuji jak vypadají. V japonštině se nazývají "kuchinashi" - což znamená "nemající ústa", což je dělá velmi záhadnými. V albu DIXANADU, které jsme vydají v březnu 2007 jsou dvě písně o květinách. První z nich je Angelica, což je jméno zakleté květiny, o které se říká, že chrání před zlými duchy. Má velmi nevšední vůni. Další písní je "Lilac of Damnation" - "Šeříky zatracení". Mimochodem, symbolický význam bílého šeříku je nevinnost. Mám v oblibě bílé květiny. Rudé růže jsou krásné, ale vypadají smilně a jedovatě. Mám raději panensky bílou.

Povězte nám o Vaší nejradostnější chvíli…
Jako domácí mazlíčky jsem choval mořské opice. Všeobecně nemám rád zvířata a nerad se jich dotýkám, ale myslel jsem že musí existovat nějaká, o které bych se rád staral. Myslel jsem si, že by to mohlo být hezké - udělal bych si akvárium ve stylu "Mu" (Kontinentu co se přes noc potopil do moře a zbyly z něj jen trosky a zputošení). Nejdřív jsem ale chtěl zkusit chovat mořské opice. Když je koupíte, jsou ještě ve vajíčkách a když jsem je viděl jak se líhly, byla to nádhera. Byl jsem tak šťasten, že jsem byl naprosto mimo.

Povězte nám o Vašem nejsmutnějším zážitku…
Jednoho dne jsem si se zármutkem uvědomil, že moje mořské opice vymírají. Když umřela poslední, byl jsem zničen. Zažil jsem radost z jejich narození a bolest z jejich smrti.

Je pravda že patříte mezi zakladatele Gothic & Lolita Bible? Jestli ano, jak vás to napadlo?
Když jsem začal prosazovat Gothic Lolita styl, nebyly žádné časopisy přímo pro něj. Několikrát jsem se objevil v časopisu KERA a tehdy jsem jim dal podnět a řekl, že by bylo dobré kdyby byl časopis jen pro Gothic Lolity.  O několik měsíců později bylo ve stáncích první vydání a taky se mnou do něj dělali rozhovor.

Jak moc se účastníte v tvorbě vaší značky, Moi meme Moitié?
Když jsme začínali, navrhoval jsem většinu EGA oblečení. Taktéž většinu doplňků (třeba rakvový prsten) a tašek (např. netopýří taška). Samozřejmě jsou i jiní návrháři a snažíme se presentovat s jednotným stylem. Taktéž navrhuji interiéry obchodů.

Na vašich fotkách se často snažíte udržovat rovnováhu mezi EGA a EGL. Je tento dvoudílný styl odrazem vaší vlastní osobnosti?
Tento dvoudílný styl můžete vidět i ve jméně Moi meme Moitié, což znamená "Já sám, ten samý, polovina mne". Můj ideál muže je EGA a ideál ženy je EGL. Mám pocit, že můj nynější image je snaha ztělesnit tyto dva ideály.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaký je váš oblíbený živel?

Voda 30% (62)
Oheň 37.2% (77)
Vzduch 18.4% (38)
Země 14.5% (30)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama