Leden 2011

Sebevražda aneb sebevrazi jsou normální lidé

25. ledna 2011 v 13:55 | 14laura |  Já a můj život
   Sebevražda. Slovo a čin, který spousta lidí odsuzuje a myslí si, že je to hřích.  Ano možná je, ale co má člověk dělat, když je život tak nespravedlivý a vše se vám hroutí. Možná to zní teď moc sobecky nebo co já vím, ale jedno vím jistě, vím jak se citíte, vím proč nechcete žít, věřím že máte opravdový důvod, vím to, neboť jsem to sama zažila. Sama jsem se několikrát pokusila vzít si život.
   Pokud znáte někoho kdo chce spáchat sebevraždu, nevyvracejte mu to. Nejlepší je, když si promluvíte o problémech a budete mu oporou, jak jen to jde. Ale nikdy se sebevrahům nepokoušejte na rovinu říci, ať to nedělá, že bude vše dobré, tím si pomůžete většinou od horšího k nejhoršímu.
  Když tak pozoruji lidi kolem a poslouchám jejich názory, že sebevražda je to největší zlo, musím se zprominutím smát. (Tyhle názory mají většinou křesťané.) Proč? Proč se musím smát? Říká se, že když po tomhle činu zemřeme, budeme trpět víc než v pekle. Stojí to tedy za tu bolest? Možná. Co my víme? Lidé si myslí a nejspíš vždy budou myslet, že je to zlé a že by se to nemělo dělat, ale proč jim to vadí? Na to jsem se ze zvědavosti ptala mé kamarádky, která je křesťanka. A její odpověď? Křestané si myslí, že zabít sebe sama je hříchem. A proč? Odpověď vám sem nenapíšu, protože je moc dlouhá, ale pokud chcete znát odpověd, najdete ji na : http://www.gotquestions.org/Cesky/sebevrazda-Bible.html  ( Hold jsem člověk, kterému se nechce psát:-) )

Zkrátka a dobře každý na to má jiný pohled a my s tím nic nenaděláme.
P.S. Přeji všem, kteří trpí neskonalou bolestí, aby se na ně usmálo štěstí, aby ho popadli a už ho nepouštěli.

Série Vampýrské akademie

23. ledna 2011 v 9:46 | 14laura |  Vampýrská Akademie
Kniha první- Vampýrská akademie
Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství


Kniha druhá - Mrazivý polibek
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Kniha třetí - Stínem políbená
Vlády se ujímá jaro a Rose Hathawayová by se měla připravovat na maturitní zkoušku. Jenže od nedávného smrtícího souboje se Strigoji se necítí zrovna nejlépe. Trpí nočními můrami, duši jí zaplavuje temný smutek a předznamenává cosi zlověstného.
Rose dobře ví, že jí není dovoleno milovat jiného strážce. Že musí především chránit Lissu, poslední princeznu z rodu Dragomirů. Jenže když přijde na krásného Dimitrije Belikova, některá pravidla se prostě musí porušit!
Rose své nejlepší kamarádce Lisse lže o svém vztahu k Dimitrijovi, ale jejich přátelství se nyní ocitá v ještě větším ohrožení než kdy předtím. Nesmrtelní vampýři se chtějí pomstít za to, co jim Rose nedávno provedla. Ve strašlivé bitvě, která předčí i nejhorší noční můru, se Rose bude muset rozhodnout mezi dvěma lidmi, na nichž jí záleží nejvíc. Bude ale její volba znamenat, že přežije jen jeden z nich? A pokud ano, bude to Lissa, nebo milovaný Dimitrij?

Kniha čtvrtá - Krvavý slib

Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů.
Jen jedna oběť je však důležitá... Dimitrj Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící Dragomirovskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrie našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Ale až nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra?
V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?

Kniha pátá- spoutáni magii

Dimitrij dal Rose poslední volbu. Ale ona si vybrala špatně…
Po dlouhé a srdcervoucí cestě do Dimitrijova rodiště na Sibiři se Rose Hathaway nakonec vrátila zpět do Akademie sv. Vladimíra ke své nejlepší kamarádce Lise. Studium je témeř u konce a děvčata se nemohou dočkat, až začnou žít skutečným životem za branami Akademie. Rose se však velmi stýská po Dimitriovi a ten není na Sibiři, jak předpokládá.
Rose selhala, když měla šanci Dimitrije zabít a nyní se mají její obavy naplnit. Dimitrij totiž ochutnal její krev a ona ve svém srdci ví, že ji začal lovit. A pokud se k němu Rose nepřipojí, Dimitrij se nezastaví dokud ji neumlčí… navždy

Kniha šestá- poslední oběť

Vražda. Láska. Žárlivost. A nejvyšší oběť.
Rose bude nyní muset bojovat o svůj život a Lissa nastoupit na královský trůn.
Změní se mezi nimi něco? Dimitrij s ní stále nemluví a navíc má Rose nalinkovaný život.
Bude muset učinit poslední velké rozhodnutí.

Já vím, je to kraťoučké, ale aspoň něco :D
Tento díl výjde u nás už 11.4. 2011!!!!!


Vampýrská akademie 6 - Poslední oběť

Kapitola 2 část 1- Nový člen rodiny a nová známost

22. ledna 2011 v 20:03 | 14laura |  POVÍDKA-SÁRA
Ahoj, omlouvám se že jsem dlouho nenapsala kapitolu ale vůbec nestíhám a ani nemám nápady:(
No tak snad se vám to bude líbit. Jo a ty chyby, kámoška mi slíbila že až bude mít čas že se na to podívá a upraví to. A tuhle kapitolu obzvlášť, jsem nemocná a nemám moc náladu to psát a může se zdát že je to někdy nesmyslný a kámoška to pak v nejhorším upraví a chyby těž:D Jinak klidně kritizujte já osobně si myslím že se mi to vůbec nepovedlo.

Paranormární jevy kolem a kolem:)

15. ledna 2011 v 16:48 | 14laura |  Já a můj život
Záhady a tajemství jsou všude kolem nás. Určitě všichni jste si toho všimli. Každý z vás určitě zažil něco nevysvětlitelného. A každý z nás s toho byl možná vyděšen, není to nic zvláštního, s paranormálem se budeme stýkat pořád, jak po svůj život tak i po smrti. V minulosti i teď se o vysvětlení paranormálních jevů pokoušelo spousta lidí a to všelijakými prostředky a názory. Někteří za to byli upalování (Hrozná představa co??? Být upálen zaživa.... brrrrrr).
Dnes už se za to neupaluje, tedy doufám. Máme víc prostředků který se nám tyto jevy pokouší vysvětlit bohužel někdy bez výsledku.
Na Zemi je spusta nevysvětlitelných jevů a tajemna jako třeba kruhy v obílích, lidé posedlí démony, mimozemšťané, Satan,Bůh nebo stigma a podobné věci. Jak tohle vysvětlit???? Kde se skrývá pravda??? A kdo to ví??? Na to se asi jen tak odpovědět nedá.
Paranormální jevy nás fascinují, přitahují nás, lákají do svých chapadel a to i přesto že se třeba bojíme. Vampíři, vlkodlaci, duchové a andělé. Co jsou to za bytosti? Proč a nač tu jsou a kdy se zrodili??? Podobný otázky si klademe pořád. Ale máme na ně odpověď?
Každý den slyšíme něco co nedokářeme pochopit něco čemu bychom nevěřili dokuď by se to nestalo, a někteří se snaží najít na tom něco logického i když to nejde.
Mezi paranormární jevy můžeme řadit i celou magii. no posuďte sami. Kouzla, lektvary, telekineze, telepatie levitace a spousta dalšího??? Co by na tom mělo být normálního??? Pro některý to normalní není pro mě jo, vždyť magie je všude kolem nás:D což některé opravdu štve.
Lidé skryvají svá tajemství jako příroda skrývá své dovednosti do doby než se snimi vytasí.
Lidé kteří si myslí že dokážou pořádně vysvětlit paranormární jevy s prominutím nemůžou být tak úplně v pohodě neboť tohle nikdy pořádně nevysvětlíme. Není to tak?
Skrátka a prostě paranormální jevy jsou fascinující a přitom někteří nahánejí strach.
Co si o paranormárních jevech myslíte vy??? Jen pište:D A nebojte se svých myšlenek:)

Moje úvaha o posmrtným životě aneb zase jedno něco k nepřečtení:D

8. ledna 2011 v 19:28 | 14laura |  Já a můj život
Tak a máme tady další téma:) Tentokrát je to posmrtný život:D
Kdo ví co nás čeká po smrti a kde se ocitneme? Kdo ví kam půjdeme? Je možný že existují lidé kteří to vedí, co mi víme. JE tady spousta neobjasněných otázek ohledně smrti a životu po ní. Už dlouhá léta se každý pokouší zjístit co nás čeká. Bez výsledku. Myslím že existuje peklo i nebe a pár důkazů se našlo ale nikdo neví jestli to je skutečný nebo podvod. A taky věřím na nemrtvé na upíry vlkodlaky a jiné bytosti. Upíři, další žhavé téma, někdo se jich bojí někdo ne a někdo na ně nevěří. Kam patříte vi? Věříte? O posmrtným životě skrátka moc nevíme a tak se můžeme dohadovat co se stane. Jestli se reinkarnujeme nebo budeme duchami. Další otázka je kam půjdeme do nebe nebo do pekla? Odpoveď musíte hledat v sobě, nikdo jiný o vás snad ani tolik neví:D Hodně lidí se bojí smrti protože neví co je čeká, nemusíte se bát vždyť smrt není zlá a ani ji nemusíte odsuzovat. Víte jaká by byl svět bez smrti???? Byla by to hrůza. A jestli něvěříte na posmrtný život je to vaše chyba, připravujete se totiž o velké poznání.
Přemyšlejme trochu o smrti a posmrtným životě?? Co se za tím vším skrývá? Proč se toho tolik bojíme? Víte to vůbec? Víme vůbec kdo je smrt?? Kdo je Azrael?
No je to pro některý asi divný téma:) ale já osobně se o týhle věci zajímam:)
Ale moc toho nevím:D Krom toho že existuje peklo, nebe, andělé, Bůh a Satan a spousta jiných:)
Teda vím i jiné věci ale to se mi dnes vážně nechce rozepisovat.
A pro ty co neví kdo je Azrael: Azrael je anděl smrti, přichází nás osvobodit, pomahá nám a půjčuje nám energii k tomu abxychom byli silní také nás doprovází před soud:)
á taky nastarost knihu ve které jsou napsaná všechna jména. Ti co umřou ty škrtne a ti co se narodí tam připíše ( nudná práce já bych se už na to v...... ) Židé si ale myslí že je zlí. Je o něm spusta pochybností. Někteří o něm řikají že je démon a jiní že je anděl. Taky se o něm říká že on bude poslední kdo zemže a že je to ten komu pomáhá Bůh. Hodně se píše o tom že je to archanděl (tohle si myslí všichni až na Židi a nevím jak jsou na tom křesťani) a já tomu věřím.
Tak co už alespoň trochu víte?:D  No kdybych si četla svůj článek tak bych to nepochopila takže se nebudu ani divit ani zlobit když nepochopíte:D
Asi to není moc o posmrtném životě a tak ještě skusím o tom něco napsat:D Umí někdo latinu? Hodila bych sem něco latinského ale obavám se že by jste byli někteří v pytli:D ( to já sivće taky teprv se to učím ale to je fuk ). Tak dobrá jdu ještě něco sepsat o posmrtném životě:)
No skusít obajsnit kde se vzala smrt a proč asi nepůjde:D ale skusit to jde: Někteří říkají že jsme se narodili pro život a někdo pro smrt, osobně to druhý je pravděpodobnější otázkou je proč. Proč smrt existuje proč jsme se narodili a pak zemřeme?  Těžko říct jediný čeho si všimnout je že kdyby lidé neumírali byla by to hotová katastrofa, bylo by tu přeplněno, každý by mohl po někom střílet a oni by žili dál, předsata jak se znás stavájí mumie, je hrozná. A strach z upíru? A víte jaký by bylo kdybychom mi všichni žili věčně? jaká nuda a potíž?
Smrt je jakesí vykoupení je zlá i hodná, je bílá i černá je jako den a noc. A asi nikdy o ní nebudeme vedět vše.  A kde se vzala smrt? To je mi ale záhada:D (a taky otázka) Tak dobrá to vám možná povím až přelouskám ty blbý spisi o smrti které jsou v latině ( ach jo kdo to má všechno dělat) Takže táhle otázka zatím je nezodpovězená ( nezapomeňte mě kvůli tomu ukamenovat ).
Víc už vám k tomu asi nenapíšu jsem v opojnosti smrti:D ( pro tý nechapající připravuji se vyvolat anděla smrti je to taková meditace ale je nebezpečná přeci jen slovo smrt že?:D o té meditaci si můžete přečíst v knize goth, kdo má ten ví)
No nic končím rovnou vám říkám že mě můžete ukamenovat za tenhle článek který nejenže je divně napsaný a k nepřečtění ale taky ste se nic nedozveděli:D Ale taky vám říkám že by jste si mě museli napřed najít béééééééé:-D
Zbohem ( možná na vždy) 14laura

Omluva ( pozastavení)

1. ledna 2011 v 12:18 | 14laura |  O blogu
Ahoj omlouvám se, že jsem tu dlouho nebyla a asi tu ještě možná dlouho nebudu, jelikož mám teď hrozně moc věcí,  a proto se omluvám všem SB :) Já vím, že to možná některý štve, ale já opravdu nestíhám :( Možná dnes ještě něco přidám, ale nejsem si jistá.
A tak prosím mé navštěvníky blogu a SB,  který mám tak ráda, aby na mě nebyli naštvaní,že tu nejsem neobíhám a nepíšu články.
Děkuji 14laura.